Newsletter

Moje blogi

Wyświetlono rezultaty 1-1 z 16.

Szkło użytkowe - co proponują firmy?

Popularność szkła, rozwój technik produkcji i obróbki szkła pozwala na tworzenie niezwykłych artystycznych wzorów i form. Szkło zapewnia estetykę i nowoczesny szyk. Wprowadzenie szklanych zestawów i kolekcji dekoracyjnych, jako zastawa stołowa dodaje blasku oraz barw w lokalach i restauracjach. Trwałość szkła jest kolejnym atutem. Techniki dekoracji i obróbki pozwalają uzyskać nowe barwy szkła poprzez efekt matowienia i nabłyszczania oraz zdobienia czy fusingu (łączenie barwnego szkła).

Szkło użytkowe jest często wykorzystywane w pomieszczeniach reprezentacyjnych i użytkowych, jako dekoracja i sztuka. Dostępne na rynku barwy szkła pozwalają na tworzenie kolorystycznych, wielobarwnych kompozycji dla wnętrz restauracyjnych oraz wprowadzenie nowoczesnych i eleganckich form oraz wzorów. Szkło jest wykorzystywane dla uzyskania barwnych efektów oraz elegancji w pomieszczeniach restauracyjnych o różnym charakterze, o różnorodnych stylizacjach i aranżacjach. Szklane wyroby są kojarzone z prostotą form i estetyką (błyszczące szkło kryształowe, barwione szkło czy malowane). Najczęściej wykorzystywane jest szkło klasyczne kryształowe, jednak na rynku jest dostępne wiele barw od matowej bieli do intensywnych czerwieni, zieleni czy pomarańczy. Proste linie i łagodne, matowione barwy są wprowadzone do lokali i restauracji. Wiele lat doświadczenia w technikach zdobienia szkła oraz dążenie do nowoczesnych i modernistycznych kompozycji pozwala wprowadzić zarówno wzory piaskowane jak zdobienia złote i srebrne. Sztuka piaskowania pozwala na wprowadzenie artystycznych zdobień o wysokiej jakości oraz trwałości. Piaskowanie szkła to również wprowadzenie nietypowych efektów gry światła.

Przyciemnione i białe szkło nieprzezroczyste jest kolejną propozycją o nietypowym i niestandardowym charakterze. Dekoracje tego typu można wprowadzić w formie wazonów, salaterek, podstawek czy szklanych pater. Firmy przedstawiają w swojej ofercie dodatki do zastawy stołowej. Malowanie i łączenie tego typu szkła z kontrastowymi barwami dodaje jasnych odcieni, rozprasza i wzmacnia światło. W przypadku kolekcji ze szkła białego unikalne formy oraz wzornictwo nadaje estetykę i szyk lokalom restauracyjnym. Dostępne są na rynku zarówno wzory matowe jak błyszczące, firmy specjalizuje się w designerskich kolekcjach o mocnych i charakterystycznych kolorach.

Intensywne barwy można zastosować w pomieszczeniach restauracyjnych poprzez wprowadzenie szkła fadingowego. Kontrastowe łączenie i intensywne barwy w połączeniu z klasyczną formą pozwala stworzyć naturalne i niezwykłe wnętrze. Ostre kolory łączone z bielą czy szkłem kryształowym to propozycja modernistyczna i artystyczna. Firmy prezentują różnobarwne formy od zieleni po czerwień czy złoto. Bogaty asortyment jest skierowany do restauracji i branży Horeca.

Setki wzorów, kompozycji i kolekcji są dostępne w ofercie polskich firm. Obok zestawów barwnych firma prezentuje szkło zdobione oraz szkło przezroczyste formowane poprzez motywy m.in. liści czy kwiatów. Zestawy te są wykorzystywane przy wystawnych bankietach i fetach.

Walory użytkowe szkła to wysoka estetyka i elegancja oraz trwałość. Propozycji na rynku jest wiele, ale różnorodność projektów, barw, form, technik produkcji pozwala na wprowadzenie unikalnych wzorów, form oraz zaaranżowanie restauracji i lokalu w nowoczesny sposób.