Newsletter

O mnie

Jacek Tryc – wnętrza to autorska pracownia projektów, którą prowadzę w Warszawie przy ul. Jana Kozietulskiego 12.

Dużą wagę przykładam do starannej obsługi moich klientów na każdym etapie prowadzonej inwestycji – od projektu koncepcyjnego, poprzez projekt wykonawczy, dostawy towarów oraz nadzór autorski. Projektowaniem wnętrz zajmuję się od 1999 roku. Współpracuję ze sprawdzonymi ekipami wykonawczymi, instalatorami, artystami, sztukatorami, stolarzami, tapicerami oraz specjalistami innych branż, którzy mają umiejętności niezbędne do realizacji moich projektów. Moje prace wytrzymują próbę czasu. Po latach wyglądają nadal atrakcyjnie. Doświadczenie, które posiadam, przekłada się na coraz szersze grono zadowolonych klientów.- Gdy byłeś dzieckiem, kim chciałeś zostać w przyszłości?

Kartografem. Chciałem podróżować i robić mapy. Zawsze bardzo mnie interesowało, jak jest gdzie indziej.

- Co sprawiło, że postanowiłeś zajmować się projektowaniem?

Zawsze budowałem z klocków, sklejałem modele. Zresztą zostało mi to do dzisiaj. Kreowanie formy sprawiało mi przyjemność. Zauważyłem, że zasady projektowania w skali mikro i makro są bardzo zbliżone. Od tej obserwacji zaczęło się „prawdziwe” projektowanie.

- Gdybyś mógł w dwóch słowach określić, czym się zajmujesz, jakie byłyby to słowa?

Dwa słowa? Pomagam ludziom. Nie mam poczucia, że moja praca jest niezbędna, ale jest bardzo przydatna. Moi klienci, jeśli mają świadomość własnych niemożności – braku wiedzy o projektowaniu czy wyobraźni przestrzennej – zwykle są zadowoleni z decyzji o zatrudnieniu architekta.

- Które pomieszczenie w mieszkaniu/biurze uważasz osobiście za najważniejsze w projekcie i dlaczego?

Kuchnia – najchętniej połączona z jadalnią. Jedzenie jest bardzo ważne w życiu człowieka. Sposób, jak i z czego je przygotowuje i jak je spożywa, wpływa na jego samopoczucie i postrzeganie świata.

- Co lubisz, a czego nie lubisz w polskiej rzeczywistości?

Lubię spontaniczność Polaków. Nie lubię ciągłych rozliczeń i pretensji.

- Jaki jest twój ulubiony materiał?

Papier. Potrafię z papieru zrobić wszystko. Makietę projektu, kostium świnki na bal dla dziecka, miniaturowy model lokomotywy.

- Co najbardziej motywuje cię do pracy?

Kalendarz. Zawsze jestem przerażony, że spóźnię się z realizacją zlecenia. Im bliżej końca, tym bardziej spinam się do pracy.

czytaj więcej