Newsletter

łazienka


Pierwszy sklep INTERSECT by LEXUS w Tokio  

Masamichi Katayama

 
Pierwszy sklep INTERSECT by LEXUS w Tokio fot.:Kozo Takayama

Projektanci z japońskiej firmy Wonderwall zakończyli w lecie unikalny projekt dla producenta luksusowych samochodów marki Lexus.. Intersect to pierwszy sklep firmowy, który nie będzie sprzedawać samochodów. Miejsce zostało pomyślane jako wielofunkcyjna przestrzeń społeczna, gdzie goście mogą doświadczyć Lexusa nie siadając za kierownicą samochodu, ale raczej przez dizajn, sztukę, modę, kulturę, film, muzykę i technologię . Na dwóch piętrach, INTERSECT by Lexus mieści się kawiarnia, garaż, który może funkcjonować również jako galeria, sklep i biblioteka, która serwuje także lekkie posiłki.

Wspaniały drewniany perforowany ekran elewacji wykonany jest z drewna bambusowego, jego motyw inspirowany jest grillem samochodów Lexus. Zobaczymy tu także całą ścianę pokrytą prawdziwymi częściami samochodów Lexus pomalowanymi na biało. Sklep na pierwszym piętrze sprzedaje produkty wykonane wyłącznie przez japońskich rzemieślników, od doskonale tkanych chust po ręcznie robioną ceramikę.

Lexus planuje otworzyć więcej sklepów INTERSECT na całym świecie. Następne mają powstać w Nowym Jorku i Dubaju. Ich projekt wykona ponownie Masamichi Katayama ze studia Wonderwall Inc.

Produkty z tej inspiracji