Newsletter

Baux Design panele i płytki akustyczne

21.06.2017

Nazwa

Latami byliśmy przyzwyczajani, że akustyka w przestrzeni publicznej sprowadza się co najwyżej do strefy sufitów lub tej najbliższej nas jak przegrody pomiędzy miejscami pracy w biurze.

A co ze ścianami?

Tu pojawiał się problem niepalności takich elementów i wszelkie rozwiązania z materiałami tapicerowanymi mogły być zastosowane jedynie w przestrzeniach domowych.
My przedstawiamy estetyczne rozwiązanie tego problemu w przestrzeniach publicznych – panele i płytki akustyczne BAUX.

Opracowane przez szwedzkich designerów, składające się z dwu najstarszych na świecie materiałów budowlanych - drewna i cementu. Połączenie jest proste i pomysłowe. Włókna drzewne dają produkt, zabezpieczający ciepło termoizolacyjne i dźwiękochłonne struktury. Cement, sprawdzony i popularny materiał budowlany, jest spoiwem, zapewniającym wytrzymałość, odporność na wilgoć oraz ochronę przeciwpożarową.

Produkty BAUX chłoną dźwięk, mają wysoką dyfuzję wilgoci, wysoką przepuszczalność powietrza i zdolność pochłaniania i uwalniania cząsteczek wody z powietrza. Pozwala to wyrównać wilgotność względną (RH) w pomieszczeniu. BAUX to "materiał, który oddycha. "

Wyroby wełniane BAUX Acoustic są odporne na wilgoć i nie gniją, w związku z tym mogą być wykorzystywane w łazienkach i w przydomowych basenach.
Panele i płytki akustyczne BAUX zgodnie z Europejską klasyfikacją wyrobów budowlanych, DIN EN 13501 są oceniane jako ognioodporne w klasie B-s1, d0.

Szwedzkie wzornictwo przemysłowe jest doceniane na całym świecie. Nie inaczej jest z produktem BAUX, który został stworzony aby udowodnić ,że materiały budowlane mogą być funkcjonalne i niezwykle zaskakująco piękne.

DOM i BIURO jest dystrybutorem tych funkcjonalnych materiałów budowlanych, które spełniają współczesne oczekiwania architektów, inżynierów i konstruktorów - bez uszczerbku dla bezpieczeństwa przyszłego i norm ochrony środowiska.

Produkty BAUX przeważnie były brane pod uwagę podczas aranżacji biur. My przedstawiamy, że idealnie też pasują we wszelkich przestrzeniach komercyjnych (nawet w kawiarniach), gdzie ważna jest akustyka.

Więcej info: biuro@domibiuro.pl