Newsletter

BAUX w Festiviteten Bar & Scene

05.04.2019

Nazwa
FESTIVITETEN Bar & Scene to uwielbiane miejsce, które służyło pokoleniom mieszkańców Hamar przez ostatnie 100 lat. To bardzo popularne miejsce rozpoczęło działalność w Boże Narodzenie w 1919 roku pokazaniem niemego filmu Fabiola, któremu towarzyszyła 15-osobowa orkiestra kinowa.

Przebudowa tego miejsca oznaczała wzięcie pod uwagę zarówno jego historii, jak i przyszłości. James Richardson z SJ Design rozumiał, że przestrzeń oznacza coś wyjątkowego i innego, i że jego zespół musiał pozostać wierny oryginalnej architekturze i wnętrzu.

„Ponieważ było to kino o długiej tradycji, lokalna społeczność miała bardzo ciepłe wspomnienia. Chcieliśmy wykorzystać to dziedzictwo, jednocześnie tchnąć w niego nowe życie. Najważniejsze było dla nas zachowanie jak największej liczby oryginalnych elementów, a jednocześnie zmagaliśmy się z aspektami solidnego rozwiązania akustycznego ”.

Stworzenie funkcjonalnego środowiska dźwiękowego i dobrej akustyki było kluczowe dla tego projektu.         W takim miejscu, w którym znajduje się wiele różnych poziomów, potrzebujesz możliwości zatrzymania niepożądanego dźwięku i echa.

Inną podstawową decyzją było zachowanie dziedzictwa i projektu budynku. Wnętrze w stylu Art Deco było czymś, z czego zespół SJ Design chciał czerpać zarówno inspirujac się, jak i uzupełniać nowymi elementami projektu.

Panele z wełny drzewnej BAUX Acoustic Arch & Curve, idealnie pasowały do koncepcji. Oryginalne kinkiety pochodzące z początku XX wieku zostały ponownie zainstalowane i idealnie wtopiły się we wzór paneli Arch & Curve.

Dziś Festiviteten jest nadal ceniony i chętnie odwiedzany przez mieszkańców Hamar, służąc jako wyjątkowe miejsce przeznaczone zarówno dla organizacji seminariów, jak i koncertów artystów lokalnych         i międzynarodowych. Jest żywym centrum społeczności i nieocenioną częścią historii Hamar - i na pewno pozostanie tak przez najbliższe100 lat lub dłużej.

„Styl oryginalnego wnętrza sięga okresu Art Deco i mieliśmy szczęście, że zachowały się oryginalne okrągłe kinkiety. Te duże okrągłe światła doskonale uzupełniają się ze wzorami paneli BAUX Curve & Arch. Tak więc panele BAUX szybko stały się integralną częścią naszego projektu.”

James Richardson, architekt.


Po więcej informacji o panelach akustycznych BAUX zapraszamy do kontaktu: biuro@domibiuro.pl