Newsletter

Opera Software Wrocław

16.01.2017

Nazwa
Gratulacje dla pracowni mode:lina™ za projekt najlepszego wnętrza biurowego  Finest Interior Award 2016.

Wnętrza siedziby Opera Software - twórców popularnej przeglądarki - mieszczą się w dwóch prestiżowych kamienicach w centrum Wrocławia – jednej z początku XIX wieku i drugiej z 1913 roku – których właścicielem jest Zbigniew Grycan.

Mimo, że korzenie firmy Opera Software sięgają Norwegii, to jej polski oddział jest ściśle związany z Wrocławiem. Ponadto samo centrum biznesoweHieronimus (tzw. Szklany Dom) jest ważnym dla wrocławian budynkiem, dlatego projektanci szukali inspiracji do nowej aranżacji wnętrz w samej architekturze miasta.

Biorąc pod uwagę preferencje stylistyczne pracowników oraz klimat miasta efekt końcowy udało się utrzymać w industrialnej, tzw. loftowej atmosferze.

Tak oto motywem przewodnim stał się wizerunek Wrocławia jako „miasta stu mostów”. We wnętrzach dominują konstrukcje w kształcie łuków, kratownice oraz kolory nawiązujące bezpośrednio do najbardziej znanych przepraw.

Aranżacja aneksów kuchennych stanowi abstrakcyjne, acz rozpoznawalne nawiązania do architektonicznych ikon miasta jak np. konstrukcji Hali Targowej, charakterystycznego hallu Dworca Głównego czy Parku Szczytnickiego.

Z kolei sale konferencyjne kojarzą się bezpośrednio z komputerami i branżą IT: jest układ scalony, wentylatory oraz dekory powstałe dzięki wykorzystaniu prawie tysiąca starych dyskietek i ponad dwustu klawiatur!


PROJEKT: Opera Software Wrocław
DESIGN: mode:lina™
ZESPÓŁ PROJEKTOWY: Paweł Garus, Jerzy Woźniak, Kinga Kin, Małgorzata Szymańska, Magdalena Skop
ZREALIZOWANY: Luty 2016
LOKALIZACJA: Centrum Biznesowe Hieronimus,
Wrocław, Plac Teatralny 8 (PL)
POWIERZCHNIA: 4000 m2
ZDJĘCIA: Marcin Ratajczak, Maciej Dąbrowski
PROJEKT BUDYNKU: Grupa 33_03 www.3303.pl