Newsletter

PRELUDIUM - Stoprocent Architekci

30.06.2015

Nazwa


W czerwcu na Lotnisku Chopina Warszawa został otwarty nowy salon dla VIP-ów zaprojektowany przez warszawskie biuro STOPROCENT Architekci.

Nowy salon PRELUDIUM Executive Lounge powstał z myślą o promocji Polski i walorów jej naturalnego krajobrazu . W tym wypadku przeniesiono akcent na naturalne zasoby Polski. Projekt reinterpretuje archetypy natury – łąkę, las, szuwarowisko, pole – w sposób nowoczesny i niedosłowny, poprzez dobór odpowiednich materiałów, form i oświetlenia.

„Wierzymy, że polscy architekci i projektanci są w stanie wypracować własny styl, który stanie się odnośnikiem tak, jak „minimalizm japoński”, czy „skandynawski design”, a salon na międzynarodowym lotnisku Chopina jest niepowtarzalną okazją do zakomunikowania tych wartości.” – mówią architekci ze STOPROCENT Architekci.

Podczas projektowania położono duży nacisk na ukształtowanie poszczególnych stref odpowiednio do ich funkcji, tworząc autorskie niepowtarzalne przestrzenie. Strefy zróżnicowano dobierając ilość i rodzaj światła, kształtując nastrój i rodzaj aktywności.

Oprawę wejścia do salonu stanowi specjalnie zaprojektowana brama z lakierowanego MDF-u z konstrukcją 3D inspirowaną formami organicznymi. Naprzeciwko wejścia znajduje się dwuosobowa recepcja umieszczona na tle zielonej ściany wykonanej z paneli z mchu naturalnego.

W centralnej części salonu naturalnie wyeksponowana strefa bufetowa została obudowana drewnianą, ażurową konstrukcja nawiązująca formą do pni i koron drzew. Wewnątrz umieszczono dwie podwójne wyspy z barkiem samoobsługowym oraz dwie grupy wysokich stolików z krzesłami barowymi.

Tło salonu stanowią ściany wykończone odporną tapetą winylową z nadrukiem gradientu - cieniowaniem od jasnego do głębokiego brązu stanowiąc płynne przejście pomiędzy posadzką a sufitem, przywołującym wrażenie otwartej, naturalnej przestrzeni nieba o świcie.

Z przyjemnością przedstawiamy ten projekt, zwłaszcza ,że dział inwestycyjny Dom i Biuro Sp. z o.o. brał aktywny udział podczas jego realizacji dostarczając zabudowy oraz meble firm HAY i CASCANDO.


Projekt: 100%Architekci

Fot:. Krzysztof Melon-Mika dla 100%Architekci