Newsletter

TS11 Apartament w Wiedniu

09.06.2015

Nazwa

Nowoczesność w architekturze to dla nich ciągłe kwestionowanie zastanego status quo i ciągłe poszukiwanie nowych rozwiązań przyznają architekci z austriackiej firmy Delugan Meissl Associated Architects. Trudno się z tym stwierdzeniem nie zgodzić patrząc na ich dzieło – apartament na poddaszu zabytkowej kamienicy w Czwartej dzielnicy Wiednia.

Rezydencja TS11 w Gürtel ma 200 metrów kwadratowych powierzchni oraz dodatkowo 120 tarasu. Została ona pomyślana jako unikalne miejsce, które łączy różne funkcje, a jej granice pomiędzy wnętrzem i zewnętrzem nie są ostre. Przestrzenie przenikają się, a wielkie okna zachęcają do podziwiania wspaniałych widoków na miasto i zieloną okolicę.Mieszkaniec staje się częścią tkanki miejskiej, a miasto częścią wnętrza.

Koncepcja świadomie dobranych monochromatycznych materiałów, a także celowe akcenty poszczególnych mebli - takich jak monolityczne elementy kuchni z czarnego kamienia i indywidualnie skonfigurowanego zestawu półek ma za zadanie zintensyfikować stale zmieniające się doświadczenie przestrzeni.
Biała sypialnia z zintegrowaną łazienką oddają poczucie spokoju i relaksu.

Przestronny taras zorientowany na południe jest podzielony na różne obszary funkcjonalne poprzez zróżnicowanie poziomów, zbiornik wodny oraz rozsiane wyspy zieleni.


Projekt: Delugan Meissl Associated Architects