Newsletter

Stolik jak koniczyna

18.03.2014

Nazwa

Stolik Clover zdobywa coraz szersze grono zwolenników. Po raz pierwszy pokazany został w kwietniu 2013 roku podczas międzynarodowych targów Salone del Mobile w Mediolanie.
Po czym szybko zwrócił na siebie uwagę, otrzymując zaszczytny tytuł Top Design Award 2014 na targach Arena Design w Poznaniu.
Jego autorami są niemieccy projektanci ze Studia Platform, Gernot Oberfell i Jan Wertel, kojarzeni u nas głównie z projektu krzesła Maple.
Oba projekty posiadają charakterystyczne, opływowe, inspirowane naturą kształty.
Clover to niski stolik kawowy występujący w wersji z trzema lub czterema, charakterystycznie miękko wygiętymi nóżkami.
Widziany z góry podparty trzema nóżkami przypomina liść koniczyny.
Jego organiczna forma wykonana została z Corianu, materiału trwałego i wytrzymałego dającego nieograniczone możliwości kształtowania.
Na nóżkach umieszczony został szklany blat, nadający mu wrażenie lekkości.
Obecnie do wyboru mamy wersję białą lub pomarańczową, istnieje także możliwość zamówienia go w jednym z kilkudziesięciu kolorów z palety producenta.
Ten minimalistyczny stolik, to projekt wpisujący się we współczesne trendy, wykonany przy użyciu najnowszych technologii.
Jego oryginalny kształt przyciąga wzrok i raz widziany zostaje w pamięci na długo.

Clover wykonany został na zamówienie polskiej firmy Vini Design, współpracującej z architektami i designerami z całego świata przy projektach mebli i ceramiki sanitarnej z Corianu.
Dzięki swojej współczesnej formie pozostaje w czołówce najciekawszych mebli na polskim rynku.


Tekst: AK
fot.: www.vinidesign.com, iker.com.pl