Newsletter

Foto Projekt Lego

05.01.2017

Nazwa


Dwa współzależne projekty fotograficzne Michała Kuleszy z elementami klocków lego w roli głównej, realizowane codziennie przez 240 dni. Bez przerwy.


Pierwszy - Daily lego project

Fotografie w których założeniem było przedstawienie elementów codziennego użytku połączonych (lub całkowicie zamienionych) z klockami lego ukazując groteskową, a czasem nawet absurdalną rzeczywistość. Realizując projekt fotograf utrzymywał minimalistyczną kompozycję i za każdym razem ukazywał nowe pomysły. W swojej twórczości Michał Kulesza starał się przemycić pewną dozę humoru lub zaskoczenia absurdalnymi sytuacjami. Zdjęcia rozpoczął robić 18.11.2015 i przez 135 dni codziennie wykonywał jedną fotografię zachowując nieprzerwaną ciągłość projektu.
Drugi - Legoman daily

Drugi projekt fotograficzny stanowiący bezpośrednią kontynuację poprzedniego. Historia rozpoczyna się nieszczęśliwym wypadkiem fotografa i wpadnięciem do pudła pełnego klocków lego. Zaskakującym skutkiem tego zdarzenia była transformacja głowy i rąk na te charakterystyczne dla małego ludzika lego.

W ten sposób na fotografiach Michała Kuleszy widzimy jak wygląda jego codzienne życie po tym zdarzeniu. Z jakimi przeciwnościami musi się zmagać oraz jak wygląda szara rzeczywistość każdego dnia. Projekt realizowany był tak jak poprzedni, codziennie jedna fotografia przez 106 dni.


http://trzyzmiany.com/