Newsletter

RM 58 Soft VZOR

10.07.2017

Nazwa

Fotel RM58 to wprowadzona do produkcji seryjnej w 2012 roku wersja kultowego fotela projektu Romana Modzelewskiego.

Wykonany w roku 1958 prototyp z laminatu poliestrowo-szklanego był prekursorskim zastosowaniem tego tworzywa w Polsce, a od strony formalnej stanowił unikatowy w skali światowej przykład w pełni uformowanej, jednorodnej organicznej skorupy siedziska. Jeden z oryginalnych egzemplarzy fotela został zakupiony przez londyńskie Victoria & Albert Museum do kolekcji światowego designu. Fotel był prezentowany przez V&A na wystawie „Cold War Modern: Design 1945-1970” będącej ekspozycją zestawiającą dzieła nowoczesnego designu, architektury, filmu i popkultury, powstałe w okresie „zimnej wojny” po obu stronach Żelaznej Kurtyny. Fotel znalazł się również wśród obiektów wystawionych na zorganizowanej w Muzeum Narodowym w Warszawie wystawie „Chcemy być nowocześni. Polski design 1955–1968”, która prezentowała ikony polskiego designu. Dwa oryginalne fotele „RM58” znajdują się ponadto w stałej kolekcji Ośrodka Wzornictwa Nowoczesnego MNW.

Po ponad pół wieku od powstania, fotel autorstwa Romana Modzelewskiego zadebiutował ponownie tym razem w wersji tapicerowanej.

Fotel RM 58 Soft dostępny jest w 3 wersjach: Classic 4-nożna, Cross z podstawą krzyżakową i Disk z podstawą talerzową .

Tapicerowane siedzisko z pianki poliuretanowej zostało zaprojektowane od podstaw, aby zapewnić maksymalny komfort i jest dostępne w ponad 80 tkaninach.
Siedzisko: polietylen tapicerowany.
Nogi: stal lakierowana proszkowo, chrom, chrom satyna.

Więcej info dla osób zainteresowanych zakupem RM 58 Soft pod linkiem: TUTAJ