Newsletter

Wystawa konkursu Dobry Wzór 2016!

14.09.2016

Nazwa


Do tegorocznej edycji konkursu Dobry Wzór zgłoszono aż 222 produkty i usługi. To rekord! Do finału zakwalifikowało się 136 produktów i usług.

„To najwięcej zgłoszeń w historii konkursu, ta edycja to nasz sukces: zgłosiło się wielokrotnie więcej firm niż w latach ubiegłych, to dowód na to, że marka Dobrego Wzoru się umacnia i coraz więcej firm docenia nasze oceny i wskazania. Poza tym firmy widzą zysk promocyjny jakim jest udział w naszej profesjonalnie przygotowanej wystawie i obecność
w katalogu” – mówi Katarzyna Rzehak, dyrektor kreatywna IWP i przewodnicząca jury konkursu.

W finale i na pokonkursowej wystawie zobaczymy 136 produktów i usług w dziewięciu kategoriach.

Jak zawsze najliczniejszą sferą jest DOM – 87 produktów.
„Sfera domu jest w Dobrym Wzorze tradycyjnie bardzo bogata , bo IWP stara się rozumieć design jako sposób na ułatwianie ludziom życia, przede wszystkim życia codziennego. Myślimy też o widzach naszej wystawy, którzy często przychodzą, żeby zobaczyć najlepsze na polskim rynku stoły, krzesła, lampy i wanny, ambitne zabawki dla dzieci ”.

Nowością w tym roku jest sfera Mody i akcesoriów, tu z kolei mamy niewiele produktów, ale też to dla nas nowy obszar, w którym widzimy duży potencjał.”

Dobry Wzór organizowany jest od 1993 roku. Konkurują w nim ze sobą produkty wskazane przez jedyny w kraju, niezależny monitoring wzorniczy rynku. W wyniku monitoringu do konkursu zapraszani są producenci, dystrybutorzy, usługodawcy i studia projektowe, których produkty i usługi zostały rekomendowane przez ekspertów Instytutu jako spełniające wymogi dobrego wzornictwa.

Laureatów konkursu poznamy podczas gali 20 października.
Wystawa pokonkursowa będzie prezentowana w okresie 21 października do 1 grudnia
w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego przy ul. Świętojerskiej 5/7 w Warszawie.

Wystawa czynna będzie od wtorku do niedzieli. Wstęp wolny.